Jeśli szukasz dźwigarów, kliknij tutaj.
Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z betonu, a także przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki są również potrzebne przy budowie stropów – w takim przypadku ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłoby możliwe wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku. Dzięki dźwigarom strop nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je kupić?
Z czego wytwarzane są dźwigary?
Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego istotną cechą jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość produkcji oraz rodzaj użytych do tego surowców. Muszą one być starannie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, buk, topola czy sosna. Nadzwyczaj istotne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem wilgoci, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio zagrażają strukturze drzewa.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Podmioty, które na co dzień parają się budową wielokondygnacyjnych budynków posiadają własne dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie generuje jednakże pewne koszty. Na szczęście firmy, które rzadko akceptują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.
Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]