Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Budownictwo

Sprawdź, gdzie kupić baseny, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa bądź obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również ogród albo halę basenową. Godnym polecenia pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Tego typu możliwości jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]