Wybór srebrnych kolczyków

Biżuteria i kosztowności

Szukasz kolczyków? Kliknij tu.

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów kolczyków materiał. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż rzeczywiście ma sporo zalet. Koszty jego zakupu są dużo niższe niż wielu innych kruszców, a jest kruszcem szlachetnym, więc nie koroduje i długo nie traci swoich właściwości. Srebrne kolczyki są oprócz tego często wykorzystywane z uwagi na bezpieczeństwo ich używania – znacznie ograniczają bowiem niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji. Jako że są naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem dla poszukujących ponadczasowej i wytrzymałej biżuterii, warto powiedzieć parę słów na temat tego, gdzie je nabyć i jak dbać o srebrne kolczyki.

Srebrne kolczyki – gdzie nabyć?

Wyobraźnia designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich wszyscy znajdziemy coś dla siebie – zarówno zwolennicy sprawdzonych rozwiązań, jak i panie, które wolą raczej eksperymentalne projekty. Przed kupnem danych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co oferują nam poszczególni producenci. Najlepszym wyjściem z całą pewnością będzie kupno w internecie – zwłaszcza, kiedy zależy nam na znalezieniu oryginalnych projektów srebrnych kolczyków.

Czyszczenie srebrnych kolczyków

Pomimo wielu zalet, srebro posiada również gorsze strony. Najważniejsze jest to, że srebrne kolczyki po paru latach ciemnieją. Łatwo tego uniknąć często czyszcząc je odpowiednimi środkami oraz przechowując w zamkniętych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich czyszczenia zwykłych płynów, gdyż potrafią uszkodzić ich powierzchnię.