Wisiorki srebrne – duży wybór

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Kup zawieszki.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie może to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro nie najlepiej reaguje też na kontakt z wilgocią oraz wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka ozdób do pudełka, musimy wcześniej owinąć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.