Pierścionki z ametystami

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Kup biżuterię z ametystami.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Australii i Kanadzie. Ze względu na unikatową purpurowo-fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto nosić nie tylko od święta, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.