Jak robi się topaz mistyczny?

Biżuteria i kosztowności

Topaz mistyczny znajdziesz na https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd i oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru nietrudno pomylić się, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ dużej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż topaz ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność barw, dzięki której łatwiej można dobrać ozdoby do konkretnego stroju.