lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Czym są lampworki?

Biżuteria i kosztowności Robienie zakupów

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione w domach – szkło rozgrzewano z wykorzystaniem zmodyfikowanej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Dziś również można zrobić je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu warto się na to zdecydować? Do których strojów szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki są robione, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, zaś to umożliwia danie mu najróżniejszych form. Paski gorącego szkła okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma dziurkę dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do produkcji kolczyków czy wisiorków.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do normalnych kreacji. Najlepiej komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi swetrami i coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy takich strojach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]