Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

Bezpieczeństwo

Więcej szczegółów o tabliczkach na drzwi.

W każdym budynku znajduje się bardzo dużo różnorakich sal, które mają większe lub mniejsze znaczenie. Sprawne poruszanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale też osobom , które wykonują swoje obowiązki w danym obiekcie – zapewniają rozmaite tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na ten moment naprawdę ogromny. Jakie tabliczki na drzwi można kupić? Czym charakteryzują się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co można nimi oznaczyć?

Właściwe oznakowanie budynku ma wpływ na przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy mówimy o przedszkolu, sklepie, urzędzie czy biurze – rzetelne oznaczenie pomieszczeń umożliwia szybkie odszukanie pokoju, który aktualnie jest naszym celem. Tak dzieje się chociażby w szpitalu czy szkole. W przypadku urzędów, biur oraz banków tabliczki na drzwi ułatwią wyszukanie pokoju, w którym służbowe obowiązki realizuje poszukiwana przez nas w danym momencie osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać znajdujący się na nich napis. Dzięki temu w sytuacji, gdy na przykład w zakładzie pracy zwalnia się pracownik, dane na tabliczce można bez żadnych trudności zmienić. Pozwala to w konsekwencji oszczędzić naprawdę dużą ilość pieniędzy – nie trzeba przecież wydawać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – jakie jeszcze mają zastosowanie?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez trudu rozdzielić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzono dla załogi określonej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pokoje mające charakter socjalny, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te sale, do których z jakichś względów osoby postronne nie mogą mieć dostępu. Stosując tabliczki na drzwi, można również oznaczyć punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, są obecnie bardzo popularne. Nierzadko na tych tabliczkach oprócz samego napisu umieszczony jest skreślony symbol papierosa. Dla niemałej grupy osób przekaz tego znaku jest zatem nadzwyczaj czytelny. Wspomnieć warto także, że tabliczki informacyjne wiesza się także przy wejściu do budynków, które wyposażone są w ułatwienia dla osób , które są niepełnosprawne.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]